Інформація від соціального педагога

Психологічна служба

Телефон “гарячої” лінії для допомоги внутрішньопереміщених осіб та безробітним

Розпочала працювати «гаряча» лінія для допомоги внутрішньо переміщеним особам та безробітним.

З допомогою «гарячої» лінії можна дізнатися:

✅про виплати внутрішньо переміщеним особам;

✅про допомогу по безробіттю та іншу соціальну підтримку.

☎️Телефон «гарячої» лінії 0-800-33-18-34. Вона працює щоденно з 8:00 до 22:00.

Дзвінки з номерів українських мобільних операторів безкоштовні.


Затверджено перелік територій для виплати допомоги переселенцям з травня 2022 року.


Підтримка учнів в умовах війни: 5 порад учителям


Дітям про вибухонебезпечні предмети (поради батькам)

Сьогодні важливо дбати про свою безпеку та безпеку своїх дітей. Тому треба вміти розпізнавати вибухонебезпечні предмети та знати правила поведінки з ними.

🧸Виберіть час, коли дитина не зайнята грою чи мультфільмом.
🔺 Покажіть зображення гранати й запитайте, чи знає дитина, що це. Скажіть, що це граната.
🤔Запитайте дитину, на що їй схожий цей предмет. Відповіді можуть бути найрізноманітніші.

💬 Згодом розкажіть, що це граната, бо схожа на фрукт — гранат, який ми добре знаємо. Тільки ця граната небезпечна для людей, адже замість ягідок у неї — механізм, що вибухає. Вони не ростуть на деревах як плоди, але їх можуть приклеїти до стовбурів, заховати серед трави, кущів в парках, лісах, на майданчиках чи навіть у побутових предметах у тих містах, де велись бойові дії.

☝️Нам усім треба бути дуже уважними. Якщо ти побачиш щось схоже на гранату — не підходь, не чіпай, обережно відійди назад і повідом про знахідку когось із дорослих, щоб вони зателефонували 101.

 


Поради які допоможуть знизити рівень тривоги та створять відчуття безпеки для дітей

 


Способи запобігти емоційному вигоранню


Визначення свого емоційного стану, техніки самодопомоги

Емоції під час війни або “Що робити з війною всередині нас?”

Сьогодні, у час війни, кожна людина зіштовхується з безліччю непростих ситуацій і викликів. Таким чином під час війни коливання настрою загострюються. Емоційний стан поки що складно утримувати на рівні норми абсолютно всім. Наші емоції послідовно змінюють одна одну, тому їх важливо проживати і відпускати, аби залишатися в ресурсі. Дана публікація допоможе Вам краще зрозуміти свій емоційний стан та ознайомить з ефективними техніками самодопомоги. Детальніше за посиланням https://www.facebook.com/100076361838892/posts/144754784746582/


Як поповнити власний ресурс


Дії при повітряної тривоги яка застала у громадському місти


Що треба робити якщо трапилося завал у будинку і вас ніхто не чує


Що робити при фосфорному бомбардуванні: правила безпеки та механізм дії при пораненнях


12 звичок, які посилюють тривожність

Наступні 12 звичок поширені серед тих, хто страждає тривожністю. Це нелегке завдання змінити звички, які протягом життя з вами, але це варте зусиль, якщо ви хочете зменшити свою тривожність.

🍲 Пропуск прийому їжі

Пропуск прийому їжі викликає гіпоглікемію (коли рівень цукру в крові падає нижче нормального рівня), що може призвести до поширених симптомів тривоги, таких як дратівливість, нервозність, запаморочення та слабкість.

🍬Тяга до солодкого

Цукор має здатність тимчасово пригнічувати область мозку, яка зазвичай активна під час тривоги, призупиняючи викид гормону стресу (кортизолу). Ось чому ми можемо відчути полегшення занепокоєння, коли з’їдаємо щось солодке. Але наукові дослідження говорять, що споживання цукру підвищує тривожність і реактивність на стрес, що призводить до більшої тривожності.

🌭 Погані харчові звички

Нездорові харчові звички можуть сильно вплинути на споживання необхідних поживних речовин – вуглеводів, білків, незамінних жирних кислот, вітамінів і мінералів – які необхідні для психічного здоров’я та функціонування нервової системи. Дефіцит певних поживних речовин (вітаміни групи В, вітамін С і Е, магній, селен і омега-3 жирні кислоти) може вплинути на настрій і рівень тривоги.

🦥 Не займатися спортом

Ваше тіло створене для руху, а певні функції тіла залежать від фізіологічного руху. Якщо ви сидите цілий день і ніколи не займаєтеся спортом, ваше фізичне та психічне здоров’я, постраждає в результаті.

📺 Постійний перегляд новин

Тривожність характеризується надмірним занепокоєнням і страхом, і перегляд новин може посилити цю проблему, залишаючи пригнічений настрій і тривогу. Хоча зараз особливо важливо бути в курсі того, що відбувається у країні, перегляд або читання новин вранці може задати тривожний тон на день, тоді як негативні образи та слова перед сном, можуть плинути на якість сну. Старайтесь уникати читання новин першім ділом зранку та в останню чергу перед сном.

🙉 Ігнорування стану тривожності

Ваша тривога є сигналом, який намагається вказати на те, що вам потрібно щось пропрацювати або змінити. Якщо ви проігноруєте цей сигнал, стан лише погіршиться.

☕️ Вживання кофеїну

Кофеїн є основним тригером тривоги. Цей зв’язок між кофеїном і тривогою неочевидний, тому що ми тимчасово почуваємося добре після споживання, і ми відчуваємо тривожні наслідки лише через кілька годин.

🍟 Зловживання фастфудом

Джанкфуд переважно містить хімічні інгредієнти та добавки. Ці інгредієнти, додані до їжі, можуть сприяти занепокоєнню, одночасно знижуючи настрій і соціальну поведінку. Найгірші винуватці це: штучні підсолоджувачі, барвники та підсилювачі смаку.

💧 Недостатнє споживання води

Зневоднення викликає стрес для вашого тіла, і коли ваше тіло знаходиться в стресі, ви можете відчувати загальні симптоми тривоги.

🍾 Споживання алкоголю

Хоча алкоголь тимчасово стимулює “хімічні речовини для щастя” в мозку (такі як серотонін і дофамін), завдяки чому ви відчуваєте себе щасливішими та менш тривожними, він також підвищує рівень тривоги протягом кількох годин після вживання. Коли алкоголь починає зникати, ви, ймовірно, будете відчувати себе більш тривожними, втомленими та пригніченими, ніж до того, як випили.

😴 Нестача сну

Депривація сну посилює повторювані негативні думки й ускладнює відпущення негативних речей – симптоми, які характерні для тривоги.

🤳 Порівняння себе з іншими

У сучасному світі з соціальними медіа ми маємо миттєвий доступ до зображень із життя людей, і можемо навіть не помітити, цю звичку – порівнювати себе з іншими; Але коли ви робите це щодня, у вас з’являється поганий настрій і негативні думки, які призводять до тривоги. Крім того, ми мажмо тенденцію зосереджуєтеся на чиїхось найкращих сторонах у порівнянні зі своїми найслабшими.


Наслідки сімейних сварок між батьками при дітях (Інформація для батьків)


Залежність від гаджетів. Причини, ознаки (інформація для батьків)


❗️ *Як говорити про війну з дітьми, які мають інтелектуальні порушення*

Знання допомагають знизити тривогу. Якщо Ви не поясните дитині ситуацію, вона буде будувати здогадки сама, що може викликати зростання занепокоєння.

✅ Якщо рівень розвитку дитини дозволяє задавати питання і розуміти відповіді – потрібно відповідати доступному їй рівні.

✅ Забезпечте візуальну підтримку малюнками, простими символами як для розуміння мовлення, так і можливості вираження власних переживань дитини.

✅ Важливо донести реальну інформацію, але уникати складних деталей та подробиць.

✅ Якщо дитина весь час повторює одні і ті самі (або схожі) запитання, повторюйте відповіді стільки разів, скільки це їй потрібно. Таке повторення допомагає засвоювати та обробляти отриману інформацію.

✅ *Важливо*! Не говоріть фрази на кшталт “Все добре, нема про що хвилюватися”. Діти сприймають і відчувають, що щось не так, що є якісь зміни, і важливо не заперечувати це їхнє внутрішнє чуття.