Єдині вимоги до учнів гімназії

Правила

Єдині вимоги до учнів 
Запорізької гімназії №97 
Запорізької міської ради 

1. До початку уроку
1.1. Учні приходять до школи за 10-15 хвилин до першого дзвоника. Учні, які прийшли після першого дзвоника, вважаються такими, що запізнилися.
1.2. При вході до школи хлопчики та юнаки знімають головний убір.
1.3. При вході до школи учні витирають ноги, вітаються з учителями, технічними працівниками, товаришами, які їх зустрічають.
1.4. У гардеробі знімають верхній одяг, поводять себе тихо, спокійно, роздягаються швидко, не затримуючись. Ігри і метушня у гардеробі заборонені. Відвідування гардероба протягом дня дозволяється лише у присутності вчителя чергового  класу чи класного керівника. По закінченні останнього в розкладі уроку учнів до гардеробу проводить вчитель, який проводив цей урок.
1.5. Після виходу із гардероба перевір свій зовнішній вигляд, при необхідності приведи його у відповідь. Перевірте, чи не залишили у кишенях цінних речей, грошей.
1.6. Учні, які спізнилися записуються черговим вчителем чи адміністратором, які повідомляють про запізнення класних керівників. Класний керівник зобов’язаний зробити запис про спізнення у щоденник учня.
1.7. В кабінеті чи класній кімнаті приготуй все необхідне до уроку і по дзвонику на урок займи своє місце за партою. На парті не повинно бути нічого зайвого.
1.8. Категорично забороняється приносити до школи речі, які не мають відношення до занять.
1.9. Використання мобільних телефонів під час уроків категорично забороняється. До уроку обов’язково поставте телефон на беззвучний режим. Слідкуйте за збереженням цінних речей. Школа не несе відповідальності за збереження телефонів, ноутбуків, планшетів та інших гаджетів.
 
2. Вимоги до учнів на уроці.
2.1. Учні вітають учителя чи інших дорослих стоячи.
2.2. Черговий учень чітко доповідає вчителю про відсутніх.
2.3. Для відповіді учень виходить до дошки, подаючи педагогу щоденник. Якщо тебе питають з місця, встань поряд з партою. Стій прямо і відповідай чітко, не поспішай. Допускається відповідь сидячи. Цей порядок визначає вчитель. При відповіді біля парти користуйся указкою.
2.4. Якщо хочеш звернутися до вчителя з питанням, чи бажаєш відповісти, підніми руку. Після дозволу вчителя встань, задай питання, дай відповідь і знову сядь. Привертати до себе увагу вчителя іншим способом забороняється.
2.5. Відповідаючи, стій спокійно, обличчям до класу. Говорити треба голосно, чітко, не поспішаючи. На дошці писати охайно, розбірливо. Якщо хочеш відповідати на питання вчителя, задане класу, підніми руку.Під час уроку, сидячи за робочим столом, учень зобов’язаний слідкувати за поставою, нахилом голови, розташуванням ніг. Учень зобов’язаний виконувати розпорядження вчителя стосовно правильної постави.
2.6. Уважно слухай пояснення вчителя і відповіді товаришів. Не виправляй відповіді товариша без дозволу вчителя, підказки і списування категорично заборонені.
2.7. Якщо ти не вивчив урок з поважних причин (хвороба, нещастя в сім’ї), попередь вчителя до початку уроку. За відмову від відповіді без поважних причин ставиться низький бал.
2.8. Не запізнюйся на уроки. Заходити до кабінету після дзвоника можна тільки з дозволу адміністрації або чергового вчителя.
2.9. Пам’ятай, що дзвінок з уроку дається для вчителя, виходити з класу можна лише після того, як учитель промовить «Урок закінчено!». Виходити з кабінету спокійно.
2.10. На урок фізичної культури з’являйся у спортивній формі, у відповідному до погодних умов одязі. Учень, який звільнений від уроку за станом здоров’я, повинен бути присутнім на уроці разом с класом у змінному взутті.
2.11. На уроці праці в шкільну майстерню та кабінет обслуговуючої праці треба приходити в робочому одязі. По закінченню уроку поклади на місце інструменти, прибери своє робоче місце, почисти станок чи верстак, виходь на перерву тільки з дозволу вчителя.
2.12. На уроках фізичної культури, під час виконання лабораторних робіт в кабінетах фізики, хімії, біології, в шкільних майстернях, та в кабінетах інформатики обов’язково дотримуйтеся інструкцій та виконуй правила з техніки безпеки.

3. Правила поведінки під час перерв.
3.1. Перерва для учня розпочинається лише після слів учителя: «Урок закінчено». Перед виходом на перерву обов’язково прибери своє робоче місце.
3.2. На перервах поводь себе тихо, спокійно. Голосно розмовляти, кричати, бігати по сходах і коридорах категорично забороняється.
3.3. Учень зобов’язаний: 3.3.1. Виявляти повагу до старших, поступатися їм дорогою, місцем.
3.3.2. Не ображати молодших за себе.
3.3.3. Не смітити, не кидати на підлогу папір та інші непотрібні речі.
3.3.4. Чітко та своєчасно виконувати вимоги чергових учнів та вчителів. Якщо вчитель звернеться до тебе з питанням чи зауваженням, зупинись і уважно вислухай його, не перебиваючи, правильно відреагуй на зауваження.
3.3.5. Ходити по коридору чи східцями, дотримуючись правої сторони.
3.3.6. Культурно поводити себе в їдальні, виконувати правила користування ножем, виделкою, ложкою, серветкою. Не їсти на ходу, кидати на підлогу хліб та іншу їжу.
3.3.7. Обов’язково дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог (мити руки з милом, користуватися серветкою чи рушником).
3.3.8. Після вживання їжі прибирати за собою брудний посуд, поставити на місце стілець, подякувати людям, які приготували їжу і нагодували.

4. Єдині вимоги до зовнішнього вигляду учнів школи
4.1. Учень повинен з’являтися до школи у шкільній формі, яка є обов’язковою, згідно з Указом Президента України від 02.06.1996 року. Шкільна форма учня Запорізької ЗОШ № 97 ЗМР ЗО повинна відповідати вимогам положення про шкільну форму в школи.
4.2. Шкільна форма має бути бездоганно випрана і випрасувана.
4.3. Взуття повинно бути в тон костюма, у дівчат – на невисокому підборі. Використовувати кросівки до шкільної форми заборонено.
4.4. Зачіска повинна бути охайною, сучасною. 4.5. Учень повинен мати чисту хустинку, гребінець і при необхідності користуватися ними.
4.6. Учень зобов’язаний слідкувати за чистотою тіла, рук, зубів, носа. Нігті повинні бути коротко підстрижені, фарбувати нігті не дозволяється. Заборонені також яскраві прикраси та косметика.
4.7. На свята учні мають бути одягнені урочисто. На вечори відпочинку, дискотеки учні повинні приходити в святковому, скромному одязі.
4.8. При розмові зі старшими учень повинен встати, витягнути руки із кишень. На запитання відповідати спокійно, не сперечатися.
4.9. У приміщеннях школи та на її території категорично забороняється палити, вживати алкогольні та слабоалкогольні напої.
4.10. Не допускається вживання нецензурних слів.

5. Вимоги до учнів щодо дотримання ними культури навчальної праці.
5.1. Підручники, зошити, словники, щоденники учнів повинні бути обгорнені.
5.2. Письмове приладдя учня – це ручка, олівець, лінійка, гумка, а також приладдя для виконання завдань з геометрії, образотворчого мистецтва, обслуговуючої праці. Нічого зайвого на парті не повинно бути.
5.3. Зошити учня повинні бути чистими, охайними, з відведеними полями, правильно, грамотно і охайно підписаними.
5.4. Не дозволяється починати новий, зошит, якщо не використаний повністю старий.
5.5. Обов’язково дотримуватися червоного рядка, полів, запису дати.
5.6. Зошити зберігаються в спеціальній папці.
5.7. Учень повинен мати по два робочих зошити і по одному для контрольних робіт з української та іноземних мов, математики, з інших предметів по одному робочому зошиту і по одному для контрольних робіт. З іноземних мов учні ведуться словники.
5.8. Усі записи в зошитах і щоденниках ведуться чітко, охайно, розбірливим почерком.
5.9. Щоденник учня повинен бути в обкладинці, без різних прикрас і зображень. Записи ведуться згідно з інструкціями. Щотижня підписується батьками.
5.10. Не дозволяється витирати, замальовувати написане в зошитах, щоденниках, виривати сторінки.
5.11. Неправильно написане повинно бути охайно закреслене однією лінією.
5.12. Взяту в бібліотеці книгу обгорни, у випадку необхідності підклей.

6. При виході з школи.
6.1. Після закінчення уроків учні виходять з приміщення школи організовано в супроводі вчителя, який проводив останній урок.
6.2. Учні ввічливо прощаються зі старшими і спокійно виходять з приміщення школи.
6.3. При виході з школи хлопчики несуть головний убір в руці і одягають його тільки при виході з приміщення.
6.4. Залишатися в школі без потреби не дозволяється.

7. Вимоги до зберігання шкільного майна.
7.1. Всі учні зобов’язані берегти шкільне майно, бережно поводитися зі своїми речами та речами товаришів.
7.2. Забороняється псувати парти, дошку, бруднити стіни, двері, вікна, тюль, штори в класних кімнатах та коридорах. У випадку нанесення шкоди батьки учня зобов’язані відшкодувати збитки.
7.3. Учні повинні оберігати зелені насадження на території школи, а також квіти в класних кімнатах та коридорах.  

8. Правила поведінки вдома
8.1. Чітко виконувати розпорядок дня. Систематично займатися фізкультурою та спортом. Розумно використовувати свій вільний час:- займатися читанням, технічною та художньою творчістю;- брати участь у роботі гуртків;- займатися самоосвітою.
8.2. Старанно виконувати домашнє завдання. Починати виконувати домашнє завдання з найбільш складних предметів.По кожному предмету виконуй спочатку усні, а потім письмові завдання. При підготовці усних завдань продумай план майбутньої відповіді.
8.3. Складай в сумку книги і зошити по порядку, що відповідає розкладу уроків наступного дня.
8.4. Піклуйся про санітарний стан квартири, про затишок в ній. Тримай свій робочий куточок та свою кімнату в порядку.
8.5. Тримай в порядку свій костюм та взуття.
8.6. Будь ввічливим і завбачливим не тільки з рідними, але й з сусідами по будинку, не тривож їх шумом і поганою поведінкою. 

9. Заходи впливу на учнів
9.1.Усне зауваження працівників закладу.
9.2.Письмове повідомлення вчителя, класного керівника, директора у щоденнику або телефонна розмова з батьками щодо поведінки, ставлення до навчання, якості виконання домашніх завдань.
9.3.Тимчасове вилучення у школярів мобільних телефонів, інших електронних приладів, які він використовує під час уроків, із наступною передачею батькам учнів.
9.4.Виклик батьків до школи на співбесіду з класним керівником, заступником директора, директором школи.
9.5.Розгляд порушень на засіданні педагогічної ради, Батьківського комітету школи, Ради профілактики.
Примітки:1. Єдині вимоги доводяться класним керівником до відома школярів на початку кожного навчального року. 

Завантажити документ